Залізний Гаррі – професійний інструментарій для монтажу та обслуговування кабельних систем!
0 800 332 008 (Безкоштовно)
+38 (098) 305-74-01 (Київстар)

Вимоги до безперебійної роботи обладнання посилюються з кожним роком. Незапланований простій, поломка або нічний виїзд аварійної команди можуть привести до величезних збитків і навіть банкрутства. Слід врахувати деякі можливості при виборі напрямків для модернізації виробництва і реальний досвід впровадження нових технологій.

Нові можливості дистанційного моніторингу електроустановок

Дистанційний моніторинг електроустановок може істотно скоротити час незапланованих простоїв, а також забезпечити додаткові переваги, про які часто не замислюються.

Нічний ризик

Аварія в темний час доби змушує фахівців їхати на віддалений об'єкт і працювати з небезпечним обладнанням. Найчастіше це відбувається через декілька годин відпочинку після попереднього робочого дня. Це негативно позначається на безпеці співробітників і якості обслуговування. Часто фахівці змушені вести автомобіль, не виспавшись, а потім працювати на незнайомому об'єкті в надзвичайних умовах.

Щоб не допускати подібних ситуацій, використовуються сучасні технології дистанційного моніторингу та управління електроустановок. Вони дозволяють прогнозувати поломку або провести віддалену діагностику і ліквідувати її в найкоротші терміни.

Час модернізації

Сучасні датчики можуть виявити навіть найменші коливання напруги, гармоніки, короткочасне розмикання ланцюга, витоку струму і т.д. На ринку вже є доступні системи моніторингу, здатні об'єднати в одному центрі управління безліч енергосистем, навіть розташованих за тисячі кілометрів один від одного. Комплексні рішення від провідних виробників дають можливість убезпечити аварійну зміну ще до початку ремонтних робіт. Так, в лютому 2019 року компанія HVPD представила новий пристрій в сегменті рішень Kronos - трьохканальний датчик Kronos Lite. Він забезпечує безперервний моніторинг стану ізоляції і передає через мережу сигнали про витоки струму, здатних привести до відключення обладнання і навіть пожежі. Постійні монітори HVPD Kronos надійно виявляють частковий розряд і точне місце розташування пошкодженої ділянки ізоляції. Такі датчики можуть працювати з передовими схемами обслуговування, які враховують реальний стан техніки. Це знижує ризик несподіваних поломок і витрати на експлуатацію.

 

Постійні монітори HVPD Kronos
Постійні монітори HVPD Kronos

Подібні системи можуть стати базою для переходу підприємства до нових засобів управління, що дозволяє з єдиного центру не тільки діагностувати, але й усувати неполадки. Працівник зможе побачити причину збою, які реле включені або знеструмлені, переключити обладнання на резервні ланцюги і т.д. Розгортання таких систем необхідно не тільки для підвищення ефективності бізнесу, а й для залучення молодих кадрів. За результатами опитувань молодих людей в різних країнах, помірна кількість робочих годин і гнучкий графік входять в трійку найбільш важливих факторів при виборі місця роботи. Конкуренція за кваліфікованих працівників зростає, і наявність на підприємстві комплексу дистанційного моніторингу є важливою конкурентною перевагою.

Реальний досвід демонструє переваги

Успішний досвід використання моніторів часткового розряду продемонструвала компанія, яка займається видобутком нафти і газу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. За допомогою обладнання для виявлення часткового розряду було виявлено витік струму в ізоляції електродвигуна компресора. Цей двигун мав критичне значення і забезпечував 33% обсягу виробництва. У разі несподіваної відмови компанія могла зазнати значних збитків, так як для доставки нового двигуна на віддалений майданчик потрібен час.

Тріщина ізоляції була виявлена в ході подальшого візуального огляду
Тріщина ізоляції була виявлена в ході подальшого візуального огляду

Після аналізу ситуації було прийнято рішення завчасно придбати запасний двигун, щоб після очікуваної поломки можна було швидко його встановити, звівши втрати до мінімуму.

Ще один приклад - використання системи дистанційного моніторингу на газовій платформі, що розташована в Індійському океані. Газовидобувна компанія прагнула забезпечити безперебійну роботу трьох високовольтних асинхронних двигунів, що мають критичне значення для комерційної експлуатації та безпеки платформи. Компанії доводилося кожні півроку доставляти в море фахівців, які вивчали стан двигунів. Зрозуміло, це була дорога операція, потреба в якій відпала після установки дистанційних датчиків.

Встановлені дистанційні датчики різко скоротили витрати на обслуговування двигунів
Встановлені дистанційні датчики різко скоротили витрати на обслуговування двигунів

Дані з датчиків пересилаються на комп'ютер, що розташований в офісі на відстані 2000 км від газової платформи. Тепер фахівців потрібно відправляти у відрядження тільки в разі появи ознак несправності.

Від ланцюга випадковостей до планової роботи

Питання застосування технологій дистанційного моніторингу вже вирішене для більшості сучасних підприємств. Більш того, як очікується, що великі компанії почнуть впровадження передових систем, наприклад, з використанням доповненої реальності для зниження навантаження на аварійні бригади та операторів віддаленого центру моніторингу.

Компанії, які спираються на застарілі підходи до обслуговування електроустаткування, навряд чи зможуть забезпечити високу ефективність у важливих сегментах бізнесу.

Якщо вам потрібна професійна консультація з моніторингу стану електрообладнання, просто напишіть нам!

Приклади обладнання

Мегаомметры (измерители сопротивления)  Установки для испытания кабелей повышенным напряжением
 

Залізний Гаррі
вул. Старосільська 1У, 2 під'їзд, 2 поверх 02125 Київ
0 800 332 008 +38 (098) 305-74-01 info@iron-harry.ua от 100 грн. Залізний Гаррі