Залізний Гаррі – професійний інструментарій для монтажу та обслуговування кабельних систем!

Як керувати розумною енергосистемою SCADA?

Нині світова енергетична промисловість переживає цифрову трансформацію. Енергосистеми стають розумними, зростає ефективність розподілу енергії, знижуються втрати та покращується монетизація. Однак надійна та безпечна робота новітніх систем потребує спеціалізованих перевірених рішень, які забезпечать контроль роботи, аналіз уразливостей та несправностей, а також інші функції управління. Прикладом таких рішень є продукти NETSCOUT.

Розумні електромережі: бажане та дійсне

Головні цілі розгортання розумних енергосистем (Smart grid) - зниження витрат та підвищення надійності. Крім того, з'являються нові можливості монетизації, наприклад, гнучка тарифна сітка та перерозподіл енергії від відновлюваних джерел.

У той же час, досягнення цих цілей потребує чіткого дотримання вимог безпеки та високої якості обслуговування клієнтів. Більш складні розумні системи вимагають менше ручної праці, але водночас їм необхідні й досконаліші технології управління та моніторингу по всій протяжності розподільних мереж.

Таким чином, підприємство потребує створення власної ІТ-системи нового покоління. Помилки на цьому етапі можуть призвести до збоїв у роботі енергосистеми, серйозних фінансових та репутаційних втрат. Крім того, неналежний контроль може призвести до неправильного розподілу енергії в системах зі змішаною генерацією (газ, вітер, сонце), помилок у виставленні рахунків та втрат енергії.

Простіше кажучи, неправильна стратегія цифрової трансформації, замість додаткових вигод, може навпаки принести непередбачені витрати.

Тому ІТ-система повинна відповідати низці вимог, щоб підприємства могли отримати максимальну вигоду від нових технологій.

Вимоги та обов'язкові елементи ІТ-платформи

Насамперед, необхідно розуміти, що крім безпосередньо експлуатації енергомереж у підприємства є безліч побічних завдань для ІТ-платформи. Це управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), контроль та збирання даних (SCADA), програмне забезпечення для комунікацій, хмарні додатки та ін.

Погана якість роботи в будь-якому з цих елементів призводить до загального зниження ефективності бізнесу. Цю проблему може вирішити за допомогою комплексних продуктів – ІТ-платформ, що охоплюють різні аспекти енергетики.

Прикладом є платформа NETSCOUT nGeniusONE з технологією Adaptive Service Intelligence (ASI), яка забезпечує керування складною ІТ-інфраструктурою.

Платформа NETSCOUT nGeniusONE

Платформа NETSCOUT nGeniusONE

Платформа використовує запатентовану технологію Adaptive Service Intelligence (ASI) для прозорого управління «згори донизу» та скорочення проміжку часу від події до ухвалення рішення.

Схема роботи технології Adaptive Service Intelligence від NETSCOUT

Схема роботи технології Adaptive Service Intelligence від NETSCOUT

Вигоди від використання nGeniusONE

За допомогою таких платформ, як nGeniusONE, енергетичні компанії можуть розгортати розумні електромережі, які будуть прибутковими та забезпечать позитивний розвиток бізнесу.

Платформа дає можливість скоротити експлуатаційні витрати за рахунок попередження збоїв, збільшення середнього періоду між відмовами, ефективної роботи SCADA та інших систем, у тому числі розподілених та розміщених у хмарі.

Зрештою, скорочується число та час збоїв, зменшується кількість поломок, що позитивно позначається на задоволеності клієнтів послугами компанії. Також скорочується ризик отримання позовів та штрафів за неналежне надання послуг або заподіяння шкоди.

Таким чином сучасна ІТ-платформа є невід'ємною частиною цифрової трансформації. До її вибору слід підходити відповідально, орієнтуючись на перевірених постачальників.


Залізний Гаррі
вул. Старосільська 1У, 2 під'їзд, 2 поверх 02125 Київ
+38 044 503-08-48 +38 044 503-08-45 info@iron-harry.ua от 100 грн. Залізний Гаррі