Залізний Гаррі – професійний інструментарій для монтажу та обслуговування кабельних систем!
0 800 332 008 (Безкоштовно)
+38 (098) 305-74-01 (Київстар)

NetAlly EtherScope nXG відгук спеціаліста

Rowell Dionicio - сертифікований експерт по бездротових мережах Каліфорнійської компанії Pachet6, яка надає послуги з обстеження, розгортання, діагностики, оптимізації та усунення неполадок в WiFi мережах. У цій статті Rowell Dionicio ділиться своїми відгуком про NetAlly EtherScope nXG і розповідає про функції, які для нього виявилися найкориснішими!

Скільки Wi-Fi інструментів ви носите в своїй сумці? Найчастіше Wi-Fi інженерам, в тому числі і мені, доводиться носити з собою надмірну кількість гаджетів для аналізу та усунення несправностей Wi-Fi мереж.

У своїх останніх проектах протягом декількох місяців мені пощастило випробувати в роботі новий мережевий аналізатор EtherScope nXG, розроблений компанією NetAlly. Хочу поділитися з вами своїми враженнями від цього приладу.

Приємно використовувати всього один переносний інструмент замість безлічі інших, зводячи до мінімуму кількість спорядження, з яким доводиться пересуватися по роботі. Для зведення воєдино результатів вимірювань з різних пристроїв може знадобитися багато часу. EtherScope nXG, в свою чергу, це багатофункціональний прилад, який об'єднує декілька функцій в одному корпусі. А використання його з власним хмарним сервісом ink-Live від NetAlly, дає можливість спільного збору і аналізу даних. Причому спільний доступ до даного хмарного сервісу можуть мати й інші прилади того ж виробника.

В ході тестування, мене приємно здивували три функції аналізатора EtherScope nXG, користуватися яким я навчився, в основному, за час роботи в Packet6., Про них хочу докладніше розповісти.

Ось три з моїх улюблених функцій мережевого аналізатора NetAlly EtherScope nXG.

Автотест

Коли мова заходить про отримання статусу мережі Wi-Fi, функція автотестування дозволяє швидко і якісно це виконати. Вибравши набір параметрів для тестування, можна визначити стан мережі Wi-Fi всього за кілька хвилин.

Всі вимірювальні функції приладу об'єднані в групи - профілі, які надають автоматизований і послідовний спосіб перевірки мережі від рівня 1 до рівня 7. EtherScope дозволяє створювати також безліч профілів користувачів.

Профілі об'єднуються в групи профілів, що дозволяє максимально автоматизувати проведення вимірювань. Так, використовуючи попередньо налаштовану групу профілів, можна натисненням однієї кнопки провести:

  • тестування мідної проводки або оптичного волокна
  • діагностику локальної Ethernet мережі
  • аналіз WiFi мережі
  • перевірити продуктивність
  • проаналізувати доступність користувачам мережі внутрішніх або зовнішніх веб-сайтів, серверів і пристроїв
  • зберегти результати і вивантажити їх у безкоштовне хмарне сховище

За замовчуванням в приладі налаштовано три типи профілів:

  • Тестування мережі Wi-Fi
  • Перевірка якості бездротового оточення
  • Тестування мідного або волоконно-оптичного кабелю
  • перевірити продуктивність

Профіль "Тестування Wi-Fi" перевіряє конкретний SSID. Для детального тестування його можна звузити до певного BSSID і / або діапазону (2,4 ГГц або 5 ГГц). Якщо BSSID або діапазон не вказані, EtherScope nXG автоматично вибере один з існуючих для тестування. В ході тестування аналізатор порівнює отримані результати з граничними значеннями, наприклад тест з'єднання і тест каналу. Пороги можуть бути змінені відповідно до вимог.

Home

Periodic AutoTest

Також прилад дозволяє налаштувати різні цільові тести, щоб при підключенні до SSID виконувався, наприклад, тест HTTP або ping-тест.

Профіль "Перевірка якості бездротового оточення" перевіряє коефіцієнт завантаженості мережі 802.11 і перешкоди суміщеного каналу. Налаштовувані пороги використовуються для вимірювання зібраних даних і повідомлення про стан - добрий, попередження або несправність.

Також вимірюється використання діапазонів, відмінних від 802.11. Іноді сигнали WiFi діапазону можуть створювати більше перешкод, ніж сигнал стандарту 802.11, який буде визначений під час перевірки завантаженості бездротової мережі

Якщо перешкоди суміщеного каналу є ключовим індикатором проблем з пропускною спроможністю, цей параметр можна налаштувати на потрібні порогові значення.

EtherScope nXG може виконувати кабельні тести з використанням портів SFP або RJ45.

Автотест - це мій помічник для отримання інформації про стан Wi-Fi середовища в певний момент часу. Після завершення тестування, результати автоматично завантажуються в хмарний сервіс Link-Live. Також після завершення автотеста є можливість подивитися деталі будь-якого з пройдених тестів, наприклад в журнал підключення або перехоплення кадрів.

Статистика радіочастот і трафіку

Після завершення автотеста може знадобитися більш глибока діагностика мережі Wi-Fi. Наприклад в разі, коли деякі параметри мережі виявляться незадовільними. У цьому випадку буде корисно зануритися в статистику радіочастот і трафіку.

Вихідні дані статистики радіочастот і трафіку ідеально підходять для усунення неполадок. За допомогою додатку "Тестування мережі Wi-Fi" можна аналізувати окремі канали. Наприклад поспостерігати за каналом, на якому працює точка доступу.

Шум і коефіцієнт сигнал / шум (SNR) - це показники, на які я часто звертаю увагу при усуненні неполадок. Також я вважаю за краще дивитися на коефіцієнт повторних спроб відправки пакетів (Retry Rate). Можна подивитися поточний коефіцієнт повторних спроб відправки пакетів, загальна кількість повторних пакетів і мінімальний / максимальний / середній коефіцієнт повторних спроб за певний період часу.

RF and Traffic Statistics

Wi-Fi - Channel

Wi-Fi - Channel

Wi-Fi - SSID

Home

 

Озброївшись потрібними відомостями, можна приступити до виявлення проблеми. Для ідентифікації інших пристроїв на тому ж каналі можна скористатися додатком Discovery, а для пошуку несанкціонованих бездротових пристроїв у вашій мережі рекомендується використовувати зовнішню спрямовану антену, яка підключається до EtherScope nXG.

У разі виникнення складнощів, прилад передбачає можливість спільного доступу до результатів тестування. Для цього Мможно отримати допомогу від інших інженерів, просто завантаживши дані в Link-Live - цінна функція, доступна будь-якому власникові продукції NetAlly.

AirMapper

Часто я чую скарги від ІТ-фахівців з приводу відсутності інструментів і ресурсів для проведення оціночного радіообстеження об'єкта. Мережевий аналізатор EtherScope nXG вирішує цю проблему за допомогою функції AirMapper.

Додаток було додано в прилад у другому кварталі 2020 року і він забезпечує простий спосіб проведення радіообстеження методом Stop-and-Go.

План поверху завантажується в EtherScope і масштабується.

Перевагою для колег буде можливість завантажувати результати радіообстеження в Link-Live для миттєвої взаємодії і аналізу.

AirMapper Settings

AirMapper

Якщо потрібен поглиблений аналіз, результати радіообстеження можна скачати і відкрити за допомогою програмного забезпечення аналізатора NetAlly AirMagnet.

Це відмінне ПО і з часом його функціональність та зручність роботи зростає. Разом з тим, для позначення місцезнаходження в ході обстеження необхідно зупинятися і натискати на екран. А це збільшує час виконання оцінного радіообстеження, особливо при обстеженні великої мережі. Хотілося б, щоб в AirMapper додали метод безперервного радіообстеження.

З можливістю AirMapper завантажувати дані в Link-Live, було б здорово переглядати додаткові деталі радіообстеження через веб-браузер, без спеціального додатку.

Також має сенс зіставлення результатів оціночного радіообстеження, які зібрані AirMapper, з прогнозним проектом.

Висновки

EtherScope nXG - це спеціалізований мережевий тестер. Я виділив функції, що призначені для Wi-Fi, але портативний пристрій може набагато більше.

AirMapper має великий потенціал, і я сподіваюся, що він буде розвиватися надалі, щоб стати сильнішим конкурентом іншим рішенням.

Найбільш корисним цей інструмент буде для ІТ фахівців з експлуатації, що усувають проблеми з бездротовими мережами. Проблеми, які часто призводять до втрати доходів компаній.

Подивитись відгук про NetAlly EtherScope nXG:


Залізний Гаррі
вул. Старосільська 1У, 2 під'їзд, 2 поверх 02125 Київ
0 800 332 008 +38 (098) 305-74-01 info@iron-harry.ua от 100 грн. Залізний Гаррі