Залізний Гаррі – професійний інструментарій для монтажу та обслуговування кабельних систем!

Процес планування пропускної здатності мережі передачі даних - це безперервна оцінка її утилізації, обсягів і типів трафіку, який передається, що дозволяє виявити безліч недоліків. Такими недоліками можуть бути проблеми продуктивності, що впливають на якість послуг, які надаються. Зниження продуктивності мережі також знижує і продуктивність праці співробітників, та рівень сервісу, що надається. У підсумку, кінцевий користувач залишається незадоволеним.

Планування пропускної здатності має вирішальне значення для доступності сервісу. Потреба в збільшенні потужностей продовжує рости, а очікуване зростання IT-бюджету майже подвоїлось в порівнянні з минулим роком - це показував звіт VIAVI State of the Network 2021. В результаті, нові впровадження, які, можливо, не були передбачені в минулому році, призводять до появи нових «пляшкових шийок». До 2023 року понад 80% бюджету буде інвестовано в збільшення швидкості до 400 Гбіт/с. Щоб мати достатнє обгрунтування для впровадження нових послуг і високошвидкісних мереж, необхідно бачити, що займає смугу пропускання.

Приклад з реального життя. Технічно підкований користувач в фінансовій установі подає заявку в службу підтримки, заявляючи про проблеми з пропускною спроможністю. Чи потрібно IT-відділу збільшити пропускну здатність, щоб цей користувач виконував свою роботу? Як вони перевірять і вирішать цю проблему, як зможуть переконатися, що вона не виникне знову?

Ми можемо використовувати інструмент моніторингу мережі VIAVI Observer GigaFlow, який візуалізує доступність смуги пропускання і визначає її вузькі місця. Планування пропускної здатності в рішенні від VIAVI Solutions є випереджувальним, а також допомагає вирішити проблеми, як та, що описана вище.

У такій ситуації IT-відділ може взяти звіти про утилізацію, відсортовані за приладами або регіонами, які пов'язані з конкретним користувачем, і, таким чином, визначити, чи є проблема з пропускною спроможністю локальною або глобальною.

VIAVI Observer GigaFlow має досить інформативний звіт про ємності та утилізації, в якому використовується складний пакетний аналіз, що реєструє кількість хвилин, які кожен канал завантажений в діапазонах від >80% до 60-80%, 30-60% і <30%. Таким чином, можна встановити, стабільна в цьому місці утилізація, знижується вона або збільшується протягом тривалого періоду. Що особливо важливо для мережевого інженера, який буде працювати з цією проблемою - можна точно визначити, коли саме канал, що відноситься до проблеми користувача, почав перевантажуватися.

Для вирішення проблем, що пов'язані з пропускною здатністю, і на випередження планування пропускної здатності, VIAVI Observer GigaFlow пропонує кольорові графіки, що ілюструють утилізацію мережі, яка впорядкована по регіону або пристрою.

Але звідки мережевий департамент дізнається, що канал, який пов'язаний з користувачем, використовується для критично важливих цілей, а не тільки для рекреаційного трафіку, що створює навантаження на полосу пропускання?

Система Observer GigaFlow, використовуючи дані NetFlow, дозволяє визначити, що саме займає більшу частину пропускної здатності. Чи справді це критично важливий бізнес-трафік перевантажує полосу пропускання? Може бути, проблема пов'язана з надлишком Twitter, Facebook або відеотрафіка?

За допомогою NetFlow, Observer GigaFlow може навіть показати, які програми викликають найбільшу утилізацію полоси пропускання.

Отже, вище показано, як можна використовувати Observer для виявлення проблем з пропускною спроможністю. Але як діяти на випередження в процесі планування, щоб мінімізувати такі проблеми або уникнути їх зовсім? Мережевий фахівець може розпізнавати проблеми зі звітів Observer, орієнтуючись на колір. Червоний колір показує, скільки інтерфейсів перевантажено і як довго вони потребують оновлення. Помаранчевий колір - для попереджувальних дій. Він показує ті канали, які близькі до максимальної утилізації - між 60% і 80%. Необхідно стежити за збільшенням утилізації цих каналів, щоб уникнути переходу в червоний колір. Коли попередження стає червоним - страждають і користувачі, і продуктивність мережі. Колірне кодування дозволяє швидше і простіше зрозуміти, що необхідно відстежувати і на що витрачати ресурси бюджету.

Мережева інфраструктура постійно змінюється, користувачам необхідно безперебійне надання послуг - тому так важливо заздалегідь планувати пропускну здатність мережі. Для здійснення безперервної візуальної оцінки утилізації, обсягу і розподілу типів трафіку, є відповідний інструмент, який заощадить час, знизить вплив на користувачів і зробить витрати більш ефективними. VIAVI Observer - точне, просте у використанні рішення, яке задовольняє всім цим вимогам. Ви можете діяти на випередження або реагувати на скарги користувачів - в будь-якій ситуації інтуїтивно зрозумілий інтерфейс допоможе повернути пропускній здатності нормальний робочий стан без перевантаженості, а вашим кінцевим користувачам - продуктивність.


Залізний Гаррі
вул. Старосільська 1У, 2 під'їзд, 2 поверх 02125 Київ
+38 044 503-08-48 +38 044 503-08-45 info@iron-harry.ua от 100 грн. Залізний Гаррі