Залізний Гаррі – професійний інструментарій для монтажу та обслуговування кабельних систем!
0 800 332 008 (Безкоштовно)
+38 (098) 305-74-01 (Київстар)

 

Прозвонка кабелю та пошук необхідних дротів - це постійне завдання, яке виконують електрики, зв'язківці, спеціалісти з встановлення компьютерних локальних мереж, кабельного телебачення та охоронної/пожежної сигналізації. Ці прилади можуть називатись по різному, але під усіма цими назвами мається на увазі набір, що складається з двох основних комплектуючих: генератора тонального сигналу та приймача (найчастіше індуктивного щупа). Тому функціональні можливості такого тестового набору залежать від характеристик його складових частин. У цій статті розглянемо особливості різних тестових наборів та класифікуємо їх за сферами застосування.

 • Кабель трекер
 • Детектор кабелю
 • Прозвонка кабелю
 • Ідентифікатор кабелю
 • Трасувальник кабелю
 • Тон генератор і щуп
 • Трекер локальних мереж
 • Інструмент для пошуку дротів
 • Комплект генератора тону та приймача
 • Трасувальник кабелю для локальної мережі
 • Інструмент для пошуку проводів з генератором та приймачем

Тестові набори для пошуку кабелю загального використання:

Це найпопулярніший тип кабельних тестерів для відбору кабелю. Такі набори генератора та приймача не мають чіткої галузевої спрямованості і включають базову функцію - відбір кабельних пар, а також деякі додаткові сервісні функції, які можуть бути корисні при обслуговуванні СКС і абонентських телефонних ліній. Усі набори кабельних трекерів, що представлені, дозволяють ідентифікувати пару на зворотньому кінці кабелю, до якої подається сигнал генератора. Чим потужніший генератор тону, тим більшу довжину лінії можна продзонити за допомогою цього набору.

Всі представлені прилади для відбору кабелю дозволяють визначити полярність телефонної лінії та ідентифікувати коротке замикання в ній. Захист від постійної напруги у лінії 150 В (залежно від моделі) гарантує збереження працездатності генератора навіть після випадкового підключення до активної телефонної лінії. Деякі з цих наборів дозволяють подавати напругу 4.6 В в лінію для живлення мікрофона тестової трубки. Це дозволить організувати комунікацію між фахівцями по різні боки кабелю.

Відбір кабельних пар здійснюється гучним тональним сигналом. Якщо роботу потрібно виконувати в офісних приміщеннях, корисною функцією буде можливість підключення навушників до індуктивного щупа. У цьому випадку сигнал не створить незручності для оточуючих. Крокодили з голчастою площадкою дозволяють легко подати сигнал до потрібної пари, не знімаючи ізоляцію з проводів, забезпечуючи відмінний електричний контакт. Індуктивний зонд, який входить до складу тестових наборів 601K-G, 701K-G, 701K-G/6A, має світлодіод для підсвічування робочого простору, що полегшує роботу в слабо освітлених приміщеннях.

Тестові набори TEMPO (США) PTS100/200 601K-G 701K-G 701K-G/6A
Пошук свого кабелю або дроту
Тестування цілісності проводки
Трасування кабелю в стіні  
Визначення короткого замикання лінії LED LED LED/звук LED/звук
Визначення полярності телефонної лінії • (2) • (2)
Подача напруги для телефонної трубки  
Вихідна потужність генератора +3 дБм +10 дБм +10 дБм +10 дБм
Роз'єм для підключення навушників    
Крокодили з голчастим майданчиком    
Вбудований в щуп LED ліхтар    
Захисний чохол з 2-ма відділами    


Тестові набори з фільтром низьких частот (50 Гц):

Функціонально ці трекери кабелю мало відрізняються від описаних раніше. Однак індуктивні щупи для пошуку кабелю, що входять до складу цих наборів, мають не тільки широкосмуговий режим роботи (як і в описаних раніше наборах), а й режим фільтра 50 Гц. У режимі фільтра 50 Гц фільтруються наведення від єлектричної мережі живлення. Це знижує рівень сторонніх шумів під час роботи у приміщеннях із великою концентрацією активного устаткування (серверні, ЦОД, телефонні станції та інших.).

TEMPO 801K


Набори генератору тону і щупа для локальних мереж Ethernet:

Підтримка високої продуктивності мереж Ethernet потребує систематичного тестування та обслуговування кабельних ліній. Деякі моделі наборів для тестування кабелю спеціально розроблені саме для LAN мереж. Ці кабелі трекери часто оснащені портом або коннектором RJ45, можуть ідентифікувати потрібну пару на зворотному кінці кабелю і мають додаткові функції:

Підвищена потужність генератора та цифровий сигнал: наприклад, набір AT8LK оснащений генератором із підвищеною потужністю (+15 дБм), що дозволяє виявляти сигнал на значній відстані від кабелю та працювати з довшими лініями. Набори IntelliTone Pro 200 використовує генератор цифрового сигналу, який дозволяє знайти кабель на відстані до 30 см і трасувати навіть підключені до комутаторів кабелі, що недоступне для генераторів аналогового сигналу.

Сервісні функції для тестування локальних мереж: деякі моделі приладів для відбору кабелю надають можливість відображення схеми розпинування конектора RJ45 та визначення пошкоджень крученої пари, таких як переплутані пари, урвища та коротке замикання. Це дозволяє комбінувати функціональність тестового набору для продзвонювання дроту та кабельного тестера.

Індикація та відображення портів HUB: генератор тестового набору може надсилати спеціальні сигнали на комутатор, викликаючи миготіння індикатора порту, що дозволяє легко ідентифікувати відповідний порт.

Визначення наявності підключеного обладнання: У цьому режимі генератор визначає, чи підключене на віддаленому кінці кабелю якесь активне обладнання.

Пожильне розведення та зручність використання: набір для трасування кабелю AT8LK має вбудовану клемну колодку, що дозволяє подавати сигнал у потрібну пару без необхідності розтину абонентської розетки.

Генератори і щупи для LAN мереж AT8LK CableTracker 1015 IntelliTone TETP-901
Порт/конектор RJ45
Ідентифікація жил та трасування кабелю
Вихідна потужність генератора +15 дБм +10 дБм +10 дБм  
Визначення наявності короткого замикання
Відображення схеми RJ45    
Запалювання LED порту комутатора    
Функція індикації активного порту      
Розведення жил на клемну колодку      


Прилади для обслуговування кабельного телебачення:

Існують також набори для пошуку кабелю, спеціально орієнтовані працювати з коаксіальними кабелями. Хоча, в принципі, будь-який з наведених вище наборів можна застосувати для цих цілей.

TEMPO 402K

 

 

Набори для тестування мереж охоронної та пожежної сигналізації:

Окрім режиму відбору пар на віддаленому кінці кабелю, генератор для тестування пожежних та охоронних сигналізацій має спеціальні функції. Він здатний проводити тестування нормально розімкнутого контакту та тестування нормально замкнутого контакту. Це спростить роботу з інсталяції та перевірки роботи будь-якої охоронної, пожежної та ін. сигналізації.

TEMPO 620K

 


Залізний Гаррі
вул. Старосільська 1У, 2 під'їзд, 2 поверх 02125 Київ
0 800 332 008 +38 (098) 305-74-01 info@iron-harry.ua от 100 грн. Залізний Гаррі